.: Masz kłopoty z logowaniem/pisaniem na forum? .:. Bezpieczeństwo :.

Ogólnomotoryzacyjne >> Waga ciężka

Stron w tym wątku: 1
Ketchup87
mistrz kierownicy

Miejscowość: Poznań
Samochód: Jeep Cherokee XJ
Pomoc w wyborze samochodu ciężarowego.
      #285559516 - 09/12/2011 21:27

Szukam samochodu ciężarowego do firmy NIE transportowej. Robimy niewiele kilometrów. W tej chwili używamy aut o ładowności 5T i przyczep o ładowności 5-7T ale jeżeli zdecydowalibyśmy się na pełnowymiarowy zestaw to też wykorzystamy jego ładowność, zaoszczędzi to kosztów transportu ze spedycji.
Jakie macie doświadczenia z ciężarówkami? Jak ma się ich awaryjność, spalanie, komfort użytkowania. W tej chwili mamy w firmie Iveco Eurocargo o DMC 12t i silniku 250KM. Auto jest u nas od lutego tego roku i zrobiło w tym czasie 40tyś km. Obecnie ma 200tyś. Odwiedziło też dwukrotnie serwis na holu z powodów elektrycznych, bierze olej a drążek kierowniczy wzdłużny kwalifikuje się do wymiany. Znów sporadycznie pojawiają się błędy na tablicy a auto nie odpala.
Mamy też MANa F2000, który aktualnie ma 1mln przebiegu. Przez 8 lat w naszych łapkach zrobił 350tyś i ani razu nie zawiódł...
Renault Midlum - 140 tysięcy i remont kapitalny silnika. Silnik Dxi 220.

Jakie Wy macie doświadczenia z autami jeżeli chodzi o spalanie, częstotliwość odwiedzania serwisu, tak ze względu na przeglądy jak i naprawy, ceny części?

Wachlarz samochodów, które bierzemy pod uwagę jest spory - MAN TGL, TGM, TGA Mercedes Atego, Axor, Actros, Scania R, DAF XF105, Volvo FL, FH. Praktycznie wszystko co jeździ poza Renault i Iveco bo mamy dość

Pozdrawiam

--------------------
WWW.CENTOMANIA.COM/KETCHUP87

Tory na TIRy

Opcje: Wydrukuj   Dodaj do Przypominajki!   Powiadom moderatora  
Brysiek
kierowca

Miejscowość: 100lica
Samochód: Octavia 1U 08' Borek 87'
Re: Pomoc w wyborze samochodu ciężarowego. [Re: Ketchup87]
      #285559796 - 09/12/2011 22:55

Ja bym brał MANa następnie SCANIE i na końcu VOLVO reszty nie biorę pod uwagę
Jeździłem każdym i od roku MANem i jak na razie nie chce zmieniać

--------------------
Pozdrawiam Dominik

Ketchup87
mistrz kierownicy

Re: Pomoc w wyborze samochodu ciężarowego. [Re: Brysiek]
      #285559822 - 09/12/2011 23:02

> Ja bym brał MANa następnie SCANIE i na końcu VOLVO reszty nie biorę pod uwagę
> Jeździłem każdym i od roku MANem i jak na razie nie chce zmieniać

Możesz z grubsza opisać w jakich warunkach użytkowałeś aut? Jak z awaryjnością i spalaniem? To ostatnie może być na prv bo spotkałem się na innym forum z opinią, że to drażliwy temat.

--------------------

Tory na TIRy

mrBEAN
F1

Miejscowość: zDolny Śląsk
      #285559881 - 09/12/2011 23:19

"Mówi się", że Scania jeździ i mało pali
Ale ja się nie znam, więc nie koniecznie bierz moją wypowiedź pod uwagę

--------------------
O III 1.4 TSI
Impreza 2.0 T

Ketchup87
mistrz kierownicy

Re: Pomoc w wyborze samochodu ciężarowego. [Re: mrBEAN]
      #285559886 - 09/12/2011 23:21

> "Mówi się", że Scania jeździ i mało pali
> Ale ja się nie znam, więc nie koniecznie bierz moją wypowiedź pod uwagę

Wiem, bo najwięcej jeździłem Scanią właśnie i jestem wielkim fanem marki. Ale Szefowi tak nie powiem. Muszę mieć konkrety

--------------------

Tory na TIRy

Brysiek
kierowca

Miejscowość: 100lica
Samochód: Octavia 1U 08' Borek 87'
      #285559932 - 09/12/2011 23:40

Auta użytkowane po kraju
Skanią i Volvo woziłem spożywkę po marketach
Volvo FL10 320 solówka spalanie ok 25l przejechałem nim ok50tyś km brak awarii
Skania 4 400 ciągnik spalanie w granicach 27-30l przejechane ok150tyś km kilka drobnych usterek ale przebieg robił swoje 1,5mil km
Teraz Man TGL12.240 solówka z ogonem spalania nie liczę bo nikt ode mnie nie oczekuje oszczędności ma być szybko i sprawnie ale na zbiorniku 280l robię z reguły 1000 do 1200km zależy od ładunku i trasy
poza tym najfajniejsza kabina z jaką miałem do czynienia stojąc na tunelu brakuje mi ok 10cm żeby się wyprostować a mam 185cm wzrostu
dynamika jest taka że często osobówki ze świateł wymiękają

ujeżdżałem też renówki i iveca ale ich nie biorę pod uwagę
ciągłe usterki elektryki i słabe plastiki wnętrza dyskwalifikują te marki

a i mamy na firmie atego kierowca modli się już od dłuższego czasu o zmianę bo nie ma już siły do niego

--------------------
Pozdrawiam Dominik

WPG5400
kierowca

Miejscowość: Sochaczew
Samochód: Seat leon 2006
      #285560990 - 10/12/2011 17:18

Witam !

Mieliśmy Acrosa w Mega kabinie przelataliśmy nim ponad 500 tys km i po za wymianą oleju nie dotykaliśmy sie do niczego, auto było bezawaryjne z przelotem około miliona km , kabina super komfortowa jak dla kierowcy ( można było po niej biegać ) super ergonomia , pełno schowków itp. co do jazdy hmm no cóż kto jezdzil mercedesem to wie o co chodzi, powolny muł roboczy . Mam też atego fajnie mi się nim jezdziło dopóki nie przesiadłem się do volva - teraz bym do mercedesa nie wsiadł volvem fm7 przelatalem ponad 200 tys km - auto bezawaryjne .
Mamy tez 2 many TGA z silnikiem d20 jednym zrobione podad 200 tys km bez awarii ogólnie fajnie się jezdzi ale mam je za kródko , żeby cośo nich bliżej opowiedzieć.

Spalanie
actros zestaw - ok 32 l/100
Atego 1323 - ok 19 l/100
Volvo fm7 solowka - 23l/100
Man TGA d20 - 28-30 l/100

Samochody uzytkujemy po PL.

--------------------
Oto chwila toastu za wszystkich nas tu..

Ketchup87
mistrz kierownicy

Re: Pomoc w wyborze samochodu ciężarowego. [Re: WPG5400]
      #285561000 - 10/12/2011 17:23

> Witam !
> Mieliśmy Acrosa w Mega kabinie przelataliśmy nim ponad 500 tys km i po za wymianą oleju nie
> dotykaliśmy sie do niczego, auto było bezawaryjne z przelotem około miliona km , kabina super
> komfortowa jak dla kierowcy ( można było po niej biegać ) super ergonomia , pełno schowków
> itp. co do jazdy hmm no cóż kto jezdzil mercedesem to wie o co chodzi, powolny muł roboczy .
> Mam też atego fajnie mi się nim jezdziło dopóki nie przesiadłem się do volva - teraz bym do
> mercedesa nie wsiadł volvem fm7 przelatalem ponad 200 tys km - auto bezawaryjne .
> Mamy tez 2 many TGA z silnikiem d20 jednym zrobione podad 200 tys km bez awarii ogólnie fajnie się
> jezdzi ale mam je za kródko , żeby cośo nich bliżej opowiedzieć.
> Spalanie
> actros zestaw - ok 32 l/100
> Atego 1323 - ok 19 l/100
> Volvo fm7 solowka - 23l/100
> Man TGA d20 - 28-30 l/100
> Samochody uzytkujemy po PL.

O świetnie, o coś takiego mi chodzi
Mam jeszcze małą prośbę - jakbyś mógł choć orientacyjnie powiedzieć jak wygląda częstotliwość serwisowania samochodów (obowiązkowe obsługi) i jak kształtują się cenowo.

Edit:
Z jaką skrzynią był Actros? Pytam bo mam złe doświadczenia z automatem w MPII z dużym przebiegiem. Przy delikatnym ruszaniu skakał jak kangur, jak się odjeżdżało od rampy to wysoki towar wracał na halę

--------------------

Tory na TIRy

Edytowany przez Ketchup87 (10/12/2011 17:25)

WPG5400
kierowca

Miejscowość: Sochaczew
Samochód: Seat leon 2006
      #285561023 - 10/12/2011 17:35

> O świetnie, o coś takiego mi chodzi
> Mam jeszcze małą prośbę - jakbyś mógł choć orientacyjnie powiedzieć jak wygląda częstotliwość
> serwisowania samochodów (obowiązkowe obsługi) i jak kształtują się cenowo.

Oleje filtry itp wymieniamy sami co okolo 20 tys km

> Edit:
> Z jaką skrzynią był Actros? Pytam bo mam złe doświadczenia z automatem w MPII z dużym przebiegiem.
> Przy delikatnym ruszaniu skakał jak kangur, jak się odjeżdżało od rampy to wysoki towar wracał
> na halę

Actros był z automatyczną skrzynią biegów z możliwością przejscia na zwykłą tzn można było np do cofania pod rampę wypiąć pedał sprzęgła i z "automatu" robił się "manual" . Dla mnie to było super rozwiązanie ponieważ mało nim jezdziłem , ale kierowca jak się wprawił to nigdy nie wypinał sprzęgła. ogólnie automat fajna sprawa - byłem mile zaskoczony po przejsciu z manuala.

--------------------
Oto chwila toastu za wszystkich nas tu..

piter19731
kierowca

Miejscowość: kutno, pl
Samochód: ford, nissan,reno, skuter z ch...
      #285561092 - 10/12/2011 18:07

Renault Midlum - 140 tysięcy i remont kapitalny silnika. Silnik Dxi 220.

Musieliście mu "jakoś" pomóc.

> Wachlarz samochodów, które bierzemy pod uwagę jest spory - MAN TGL, TGM, TGA Mercedes Atego, Axor,
> Actros, Scania R, DAF XF105, Volvo FL, FH.

volvo to to samo co renówka , te same silniki, skrzynie, ramy , w FL kabiny. w renówce z renówki jest tylko osprzęt , oprogramowanie i trochę gadżetów.

--------------------
żeby mi się chciało tak jak mi się nie chce

Ketchup87
mistrz kierownicy

Re: Pomoc w wyborze samochodu ciężarowego. [Re: piter19731]
      #285561118 - 10/12/2011 18:18

> Renault Midlum - 140 tysięcy i remont kapitalny silnika. Silnik Dxi 220.
> Musieliście mu "jakoś" pomóc.
> volvo to to samo co renówka , te same silniki, skrzynie, ramy , w FL kabiny. w renówce z renówki
> jest tylko osprzęt , oprogramowanie i trochę gadżetów.

Właśnie, że silnik to wiedziałem. W Premiumce tak samo wygląda rama, mocowanie klina itp więc pewne podejrzenia miałem.

Tak, pomogliśmu mu trochę. Ciągał przyczepę i widocznie sobie z nią nie radził choć przyczepa miała może z 6T DMC

--------------------

Tory na TIRy

marcin5
kierowca

Miejscowość: Warszawa
Samochód: peugeot
      #285561266 - 10/12/2011 19:31

Odpowiem tylko o Mercedesie bo z nimi mam do czynienia codziennie.

Actros - przeglądy robi się wg. kompa, olej i filtry paliwa i oleju co ok 100000, jeden raz w roku przegląd okresowy. Silnik nie do zajechania, stara dobra konstrukcja pojedzie na wszystkim co mu wlejesz, wtryski i pompy nie wrażliwe na jakoś ale bez przesady. Zawieszenie raczej bardzo wytrzymałe, czasami tulejki polecą na stabilizatorze 1 osi, tulejki drążka kabiny wytrzymują ok 250000, skrzynia może być manual lub automat. Jak dla mnie automat muli go trochę i jest za wolna, ale kierowcy nie narzekają, kwestia przyzwyczajenia. Manual jest chyba lepszy. Niestety jest AdBlue, czasami lubi szwankować, 99% przypadków przez kiepski płyn. Elektryka raczej wytrzymała, piskusów nie płata.Sporo przypadków upierdliwego i delikatnego ściągania w prawo, mimo regulacji, pomiarów geometrii ciężkie do usunięcia.

Jak zakup nowego to gwarancja na wszystkie Actrosy, Atega, Axory jest 2 lata na wszystko plus 3 rok na ukł. napędowy(silnik, skrzynia, most). Wielki plusem Mercedesa jest bezproblemowość z gwarancją, robimy wszystko i więcej by klient nie płacił i nie ma z tym problemu (piszę to o serwisie w którym pracuję).

Axor - silnki, podwozie, skrzynie wytrzymałe jak w Actrosie, teraz dostępne też w automacie, kierowcy narzekają na komfort, prawda jest taka, że mu daleko do Actrosa, mało komfortowy.

Atego - silnik, podwozie, skrzynia jak wyżej. Więcej upierdliwych dupereli typu stukający mechanizm podnoszenia kabiny(nie do usunięcia), czasami wibracje przy 80/85.
O spalaniu nie piszę bo dla kierowcy to zawsze będzie za dużo i chcą by mniej palił

edit. Zaraz w sprzedaży będzie nowy Actros - bardzo ładny, fajny w środku ale technicznie to będzie strzał w stopę Mercedesa - UNIKAĆ i ODRADZAĆ

--------------------
Peugeot 308 1.6 Hdi

Edytowany przez marcin5 (10/12/2011 19:33)

Sibuj
Stara Gwardia

Miejscowość: Semper Invicta Varsovia
Samochód: JT152ZEB / 5HD4CN2
      #285561267 - 10/12/2011 19:31

A Ty szukasz nówki, czy używki?

--------------------
Wujek Sibuj

Haters gonna hate - Sibuj's gonna write
Czyliii - psy szczekają, karawana jedzie dalej...

diter_
motonita

Miejscowość: ŚlĄsK
Samochód: kropek&kawa
      #285562613 - 11/12/2011 12:09

mamy dwie renie (220) i jedna ma 350kkm, druga koło 200 (obydwie maja oprocz tego raz wiecej motogodzin z racji ze to cysterny które mają przystawke pompy) i w sumie jezdzą bez awarii. mamy tez TGL180, oleju nie bierze, nie ma z nim żadnych problemów i jezdzi mi sie nim osobiscie najlepiej. najwiecej miejsca, ergonomia jest super. spalanie w granicach 20l

--------------------
dopóki grasz, jesteś zwycięzcą.

Ketchup87
mistrz kierownicy

Re: Pomoc w wyborze samochodu ciężarowego. [Re: Sibuj]
      #285562787 - 11/12/2011 13:56

> A Ty szukasz nówki, czy używki?

Raczej używki około dwu letniej. Ale jak się uzbroję w mocne argumenty to może uda się wziąć coś nowego.

--------------------

Tory na TIRy

doominik
mistrz kierownicy

Miejscowość: ok. Radomia/Reading, UK
Samochód: gs300
      #285562970 - 11/12/2011 15:18

Ja może nie jestem bardzo doświadczonym kierowcą, ale kilkoma autami jeździłem.
Może od początku:
-6 miesięcy dostawy z pralni do hoteli (przeważnie Londyn), auta to:
-DAF LF 7,5T i 10T-bez większych problemów, poza ostrzeżeniami o nieprawidłowym działaniu systemu AdBlue i czujników ABS-bez wpływu na moc etc. tylko mrygało sobie na desce.
-iveco eurocargo w tych samych DMC i nikomu nie polecam. Niewygodny i psuły się ciągle. Głównie elektryka i nawet aso miało problemy z diagnostyką.
-stary MAN z 99r 18T-zero problemów, kierowcy pracujący tam dłużej mówili, że nigdy się nie psuł-pojechał na złom ze względu na emisje.

3 lata woziłem butle z gazem-dostawy lokalne-w promieniu 130km.
-DAF LF-tak samo jak w pralni+jedno auto miało problemy ze skrzynią biegów.
-renault midlum 12T-jeździłem rok od nowości i nie polecam. Skrzynia nieprecyzyjna, ciągłe problemy z elektryką/elektroniką, do przebiegu 70kkm wymienione zostały: głowica, pompa AdBlue, uszczelniacze mostu, sprzęgło, jakieś moduły od świateł (po przejeździe przez strumień-może 30cm-przy hamowaniu zapalały się długie), do tego fotel mi się zacinał i czasami aż mnie kręgosłup bolał...

-od 13 miesięcy pracuję przy transporcie odpadów niebezpiecznych:

-Mercedes sprinter-mamy ich ponad 20, teraz wszystkie są wymieniane na nowe, poprzednie nie sprawiały żadnych problemów, a niektóre zrobiły w 3 lata ponad 400kkm.
-DAF LF 7,5Tcoś około 15 sztuk (popularne auto w UK), usterki jak wyżej, ale żadziej.
-DAF CF 18T i ciągniki, sztuk 6-zero problemów. Raz tylko przy manewrowaniu strzelił przewód od wspomagania, poza tym bezawaryjne. najstarszy jest z 2006r, najnowszy z 2011r. Stary spala około 35l, nowy schodzi poniżej 30l z naczepą o wysokości 4,95m i wadze zestawu do 30T. Niestety CF do najwygodniejszych nie należy, jest głośno, ale jest też tanio, a auta nie jeżdżą dalej niż 200km. Skrzynie mamy tylko automatyczne i te starsze szarpią i czasami "przysypiają", nowsze są ok.
-był wynajęty MB actros-bezawaryjny, bardzo wygodny, cichy, skrzynia trochę zamulona. Teraz jest axor i jest mniej wygodny, buja nim trochę (z tyłu są tylko 2 poduszki), nowa skrzynia pracuje o wiele szybciej i lepiej dobiera biegi. Ja lubię to, ze rusza praktycznie z wolnych obrotów, bez szarpnięć.
Co ciekwawe facet z firmy, która wynajmuje nam tego MB mówił, że zmienili dostawcę z DAF na MB ze względu na awaryjność.

Jeżdżąc w agencjach miałem jeszcze kontakt z:
-MAN TGA, TGM, TGX-wygodne, ciche, duże kabiny, troszkę nie podoba mi sie praca automatów-jakoś tak szarpią lekko. W firmach, które ich używały chwalili za bezawaryjność.

-Volvo FM-miałem z nimi kontakt w firmie dostarczającej towar do McDonalds. Kierowcy je uwielbiali, nie psuły się prawie wcale, kabiny może niezbyt duże, ale ergonomiczne. Poległy tylko w jednej kwestii: firma odbiera z restauracji zużyty olej i przetwarza na biopaliwo. Jak tylko robiło się chłodno i nie jakieś mrozy, mową o temp. około 0'C, zapychały się filtry, szwankowały wtryski, nie działały ogrzewania postojowe. Był to duży problem, bo firma pracuje 24/7 i każda awaria oznacza duże opóźnienia. Obecnie używają... DAF CF.

-scanie, zarówno solówki 18T, 26T jak i ciągniki są moimi faworytami. Nie słyszałem narzekania na awarie. Bardzo wygodne, ergonomiczne. Jeden minus za brak dobrego uchwytu na kubek . Skrzynie pracują bardzo przyjemnie, bardzo wygodna pozycja za kierownicą i do tego pierdoły w stylu wygaszania deski przy jeździe do tyłu-niby nic, ale pomaga.

-renault premium-jeździłem kilkoma w Norbert Dentressangle i jeżdżą nieźle jeśli chodzi o silnik, skrzynię i zawieszenie, ale nie czułem się w nich dobrze, jakoś tak wszystkiego musiałem szukać, w uchwyt na kubek nie mieścił się normalny bubek, najwyżej taki mały z automatu, w każdym na desce po prostu choinka-masa ostrzeżeń, awarie tempomatu, świateł, AdBlue... nie polecam. Do tego jak w renault jest problem z osuszaczem, czy AdBlue to wchodzi w tryb awaryjny i są...nadgodziny

-Iveco stralis-podobnie jak premium-zawsze coś jest nie tak, do tego tragiczna jakość wykonania-niedawno jechałem w deszcz i jak wyprzedzała mnie druga ciężarówka, to po prostu mokłem, woda lała się do środka wpychana pędem powietrza,a auto raptem 1,5 roczne i bezwypadkowe. Drzwi zamykały się ciężko. Niby klasa wyższa, powinien być na poziomie choćby premium, czy TGA, ale wole już te DAF CF.

Spalania aut z tych samych roczników/norm emisji są bardzo. podobne. Jeśli miałbym kupić własny ciągnik, to byłby to mercedes acrtos, albo scania z wysoką kabiną. Najwygodniejsze, ergonomia na najwyższym poziomie, przyjemność z jazdy. Do tego duży plus dla MB za podejście serwisów, aż byłem w szoku jak mili i pomocni są w każdym przypadku-mamy jeszcze starego MB z 98r. w którym mechanika się nie psuje, ale jako, że ma już swoje lata czasami coś tam przestaje działać i 2 razy byłem z nim w aso: nie kasują za pierdoły, zawsze sprawdzają 2 razy czy wszystko jest zrobione jak należy, zawsze mili i chętnie udzielają informacji.

AstraC
Dziecko Opla

Miejscowość: WN <----> KR
      #285563772 - 11/12/2011 20:55

> Szukam samochodu ciężarowego do firmy NIE transportowej. Robimy niewiele kilometrów. W tej chwili
> używamy aut o ładowności 5T i przyczep o ładowności 5-7T ale jeżeli zdecydowalibyśmy się na
> pełnowymiarowy zestaw to też wykorzystamy jego ładowność, zaoszczędzi to kosztów transportu ze
> spedycji.
> Jakie macie doświadczenia z ciężarówkami? Jak ma się ich awaryjność, spalanie, komfort użytkowania.
> W tej chwili mamy w firmie Iveco Eurocargo o DMC 12t i silniku 250KM. Auto jest u nas od
> lutego tego roku i zrobiło w tym czasie 40tyś km. Obecnie ma 200tyś. Odwiedziło też dwukrotnie
> serwis na holu z powodów elektrycznych, bierze olej a drążek kierowniczy wzdłużny kwalifikuje
> się do wymiany. Znów sporadycznie pojawiają się błędy na tablicy a auto nie odpala.
> Mamy też MANa F2000, który aktualnie ma 1mln przebiegu. Przez 8 lat w naszych łapkach zrobił 350tyś
> i ani razu nie zawiódł...
> Renault Midlum - 140 tysięcy i remont kapitalny silnika. Silnik Dxi 220.
> Jakie Wy macie doświadczenia z autami jeżeli chodzi o spalanie, częstotliwość odwiedzania serwisu,
> tak ze względu na przeglądy jak i naprawy, ceny części?
> Wachlarz samochodów, które bierzemy pod uwagę jest spory - MAN TGL, TGM, TGA Mercedes Atego, Axor,
> Actros, Scania R, DAF XF105, Volvo FL, FH. Praktycznie wszystko co jeździ poza Renault i Iveco
> bo mamy dość
> Pozdrawiam

Mercedes LK. Zależy który rok Cię interesuje? Wiem, że pierwsze roczniki Atego należy omijać.

--------------------
Nie mam Opla, ale już szukam następnego.
Ford 'paździerz' Galaxy '09 2.0TDCI 162kkm(żony i synków autobus)
Zaślepiony fanatyk.

Sibuj
Stara Gwardia

#285563932 - 11/12/2011 21:40

> Raczej używki około dwu letniej. Ale jak się uzbroję w mocne argumenty to może uda się wziąć coś
> nowego.

Firma z Poznania, czy jakaś inna okolica?

--------------------
Wujek Sibuj

Ketchup87
mistrz kierownicy

#285566274 - 12/12/2011 15:50

> Firma z Poznania, czy jakaś inna okolica?

Euro 5 musi być.

--------------------

Tory na TIRy

Ketchup87
mistrz kierownicy

#285566275 - 12/12/2011 15:50

> Firma z Poznania, czy jakaś inna okolica?

Z Poznania

--------------------

Tory na TIRy

Johny128
kierowca

Miejscowość: Gronowo Elbl.
Samochód: Astra [G] 01r 2.0 DTH
Re: Pomoc w wyborze samochodu ciężarowego. [Re: marcin5]
      #285566796 - 12/12/2011 18:58

edit. Zaraz w sprzedaży będzie nowy Actros - bardzo ładny, fajny w środku ale technicznie to będzie strzał w stopę Mercedesa - UNIKAĆ i ODRADZAĆ

Może kolega rozwinąć? Jeździłem ACTROSem jako turysta łącznie 6 tygodni. Raz nówka z salonu, drugim razem widziałem jak wskoczył milion km na Słowenii. Ogólnie skrzynia w obydwóch mułowata, ale tak nie było z żadnym problemów mechanicznych. Znawcą nie jestem przez to zaciekawiła mnie kolegi wypowiedz na temat nowych Actrosów.

--------------------
Astra G 01r 2.0 DTH
Felicia 1,6 99r safe line +BRC sequent 24 ( poszła ze skarpy)

mrBEAN
F1

Miejscowość: zDolny Śląsk
Re: Pomoc w wyborze samochodu ciężarowego. [Re: Johny128]
      #285567528 - 12/12/2011 22:24

> edit. Zaraz w sprzedaży będzie nowy Actros - bardzo ładny, fajny w środku ale technicznie to będzie
> strzał w stopę Mercedesa - UNIKAĆ i ODRADZAĆ
> Może kolega rozwinąć? Jeździłem ACTROSem jako turysta łącznie 6 tygodni. Raz nówka z salonu, drugim
> razem widziałem jak wskoczył milion km na Słowenii. Ogólnie skrzynia w obydwóch mułowata, ale
> tak nie było z żadnym problemów mechanicznych. Znawcą nie jestem przez to zaciekawiła mnie
> kolegi wypowiedz na temat nowych Actrosów.

Ciekawe, że już nim jechałeś i nawet miał "bańkę" na liczniku jak mają wejść do sprzedaży dopiero

--------------------
O III 1.4 TSI
Impreza 2.0 T

Johny128
kierowca

Re: Pomoc w wyborze samochodu ciężarowego. [Re: mrBEAN]
      #285567561 - 12/12/2011 22:32

> Ciekawe, że już nim jechałeś i nawet miał "bańkę" na liczniku jak mają wejść do sprzedaży dopiero

Pisałem, że jeździłem actrosem ale nie pisałem że nowym tym co ledwo wprowadzli albo maja wprowadzić

--------------------
Astra G 01r 2.0 DTH

Sibuj
Stara Gwardia

#285567637 - 12/12/2011 23:00

> Z Poznania

Łeee, to Nihoff :-(
Nie masz jakiegoś oddziału z daleka od Poznania i Łodzi?

Ale jak używkę chcesz to truknij do mie via gg, podeślę Ci namiar do człowieka.
Może i EUR5 się trafi, ale obawiam się, że nie będzie to proste (względnie mały rynek i duże ssanie).

--------------------
Wujek Sibuj

Edytowany przez Sibui (12/12/2011 23:01)

marcin5
kierowca

Re: Pomoc w wyborze samochodu ciężarowego. [Re: Johny128]
      #285569640 - 13/12/2011 16:40

> kolegi wypowiedz na temat nowych Actrosów.

"Stary" Actros jest produkowany o chyba 10 lat, jest to konstrukcja sprawdzona, dopracowana i naprawdę dobra. Silniki sprawdzone, żadnych udziwnień, skrzynie sprawdzone, zawieszenie wytrzymałe,ma swoje wady ale ja uważam że jest to idealny wół roboczy. Jak to mówią kierowcy za wschodniej granicy, a jeździ ich sporo w "polskich" firmach, "jama, nie jama on jedzie".

Nowy Actros, całkowicie nowa konstrukcja, jest to całkiem inne auto.

Silnik - rzędowy, EGR, CR, Ad blue, "setki" czujników, przewodów paliwowych itp. By dostać się np. do wtryskiwacza w starym Actrosie spędzałeś max. na wymianę 20min. w nowym jest schowany w podwójnej głowicy, na wymianie pewnie spędzisz ok 3-4 godzin. Silnik jest tak napakowany elektroniką, że aż przeraża. Silnik odpala jakby był zapowietrzony, trzeba kręcić ok 5-6 sek. Filtra paliwa sam nie wymienisz bo już go nie odpalisz, trzeba mieć specialną maszynkę do odpowietrzenia.

Auta są teraz testowane przez klientów, a lista usterek/niedoróbek rośnie i to szybko. Walące zawieszenie, trzeszczący ukł.kierowniczy, odpadające el. wnętrza, itp. .
Auta już mają akcje serwisowe na ok 40.000 zł. Wymieniamy fotele, retardery, przewody wodne, zaworu hamulcowe, normalnie kosmos jak oni te auto robili .

Spora ilość klientów bierze je na testy, opinie są takie - "ładny" ale wolę starego bo sprawdzony, tańszy, pewniejszy.

Myślę, że gdyby pojechał na Białoruś/Rosję to na 90% mógłby wrócić na lawecie.

Moje zdanie jest takie, chcieli nowego to powinni zdjąć kabinę ze starego i założyć z nowego i już więcej nie kombinować.

--------------------
Peugeot 308 1.6 Hdi

Johny128
kierowca

#285571735 - 14/12/2011 10:42

Czyli sprawdza się powiedzenie lepsze jest wrogiem dobrego.

Wujek na potrzeby własne ma Actrosa solówkę z 2000r ma już 1,4 miliona km na liczniku i silnik ze skrzynia są ok. Tylko zawieszenie już się domaga napraw, ale to naturalne przy takim przebiegu.

--------------------
Astra G 01r 2.0 DTH

marcin5
kierowca

#285578832 - 16/12/2011 17:52

Mała zagadka dotycząca nowego Actrosa:

ile modułów jest w nowym Actrosie?

--------------------
Peugeot 308 1.6 Hdi

mati16v
kierowca

Miejscowość: Radom
Samochód: STILO Multiwagon Dynamic 1.9 1...
      #285578862 - 16/12/2011 18:16

Ostatnio miałem przyjemność powozić Mercedesem Actrosem MP3 1844 MegaSpace Cab. Wcześniej miałem na chwile Dafa 105 z automatem. Jeśli chodzi o skrzynie to ta z mercedesa niebo lepsza. Nic nie szarpie i telepie. Jak usiadłem na Dafa to pierwszy tydzień to była nauka zachowania skrzyni. W mercedesie wolne ruszanie jest tak płynne jak w zwykłym automacie w osobówce.

--------------------
STILO Multiwagon Dynamic 1.9 16v Multijet
BRAVA ELX Automatic 1.6 16V

marcin5
kierowca

#285579582 - 16/12/2011 22:21

> Mała zagadka dotycząca nowego Actrosa:
> ile modułów jest w nowym Actrosie?

Odpowiedź to: 29

--------------------
Peugeot 308 1.6 Hdi

doominik
mistrz kierownicy

Miejscowość: ok. Radomia/Reading, UK
Samochód: gs300
      #285579853 - 16/12/2011 23:44

> Odpowiedź to: 29

Znając MB to jeśli będą z tym problemy, to szybko się tym uporają, a i z naprawami gwarancyjnymi nie będzie problemu.

Ketchup87
mistrz kierownicy

#285580609 - 17/12/2011 13:47

> Odpowiedź to: 29

A co to są "moduły"?

--------------------

Tory na TIRy

mati16v
kierowca

Miejscowość: Radom
Samochód: STILO Multiwagon Dynamic 1.9 1...
      #285580651 - 17/12/2011 14:28

> A co to są "moduły"?

Pewnie chodziło o jakieś ASR'y ABS'y Hill holdery ACC asystenty pasów i inne bajery

--------------------
STILO Multiwagon Dynamic 1.9 16v Multijet
BRAVA ELX Automatic 1.6 16V

Ketchup87
mistrz kierownicy

Re: Pomoc w wyborze samochodu ciężarowego. [Re: mati16v]
      #285580699 - 17/12/2011 14:57

> Pewnie chodziło o jakieś ASR'y ABS'y Hill holdery ACC asystenty pasów i inne bajery

Że sterowniki :D Albo jak mawiają starzy trakerzy "kasety"

--------------------

Tory na TIRy

marcin5
kierowca

#285581076 - 17/12/2011 18:45

> Że sterowniki :D Albo jak mawiają starzy trakerzy "kasety"

o to właśnie chodzi, moduł silnika, skrzyni biegów, wnętrza itd itd. Jest tego mnóstwo.

--------------------
Peugeot 308 1.6 Hdi

Ketchup87
mistrz kierownicy

#285598054 - 23/12/2011 14:25

A powiedzcie mi czy w "low deck'u" jakoś szybciej zużywają się te malutkie oponki? Coś więcej palą? Czy któryś jeszcze producent stosuje tak jak Mercedes zwolnice w piastach? Czy w tym przypadku miechy na przodzie to standard czy da się ustrzelić coś na parabolach?

--------------------

Tory na TIRy

piter19731
kierowca

Miejscowość: kutno, pl
Samochód: ford, nissan,reno, skuter z ch...
      #285599063 - 23/12/2011 21:45

> A powiedzcie mi czy w "low deck'u" jakoś szybciej zużywają się te malutkie oponki? Coś więcej palą?

tak, opony zużywają się szybciej, są też ciut droższe niż " zwykłe". co do spalania to raczej róznicy nie ma.

> Czy któryś jeszcze producent stosuje tak jak Mercedes zwolnice w piastach?

w ranówce zwolnic brak. można zamówić most ze zwolnicami ale nie jestem na 100% pewien czy można w low decku.

Czy w tym przypadku
> miechy na przodzie to standard czy da się ustrzelić coś na parabolach?

w renówce przednie poduchy standard.

--------------------
żeby mi się chciało tak jak mi się nie chce

Ketchup87
mistrz kierownicy

Re: Pomoc w wyborze samochodu ciężarowego. [Re: piter19731]
      #285599265 - 23/12/2011 22:50

> tak, opony zużywają się szybciej, są też ciut droższe niż " zwykłe". co do spalania to raczej
> róznicy nie ma.
> w ranówce zwolnic brak. można zamówić most ze zwolnicami ale nie jestem na 100% pewien czy można w
> low decku.
Spotkałem się z tym w mercedesie, że mosty były tylko ze zwolnicami, żeby grucha dyfra nie była za nisko i właściciel pojazdów bardzo narzekał na wycieki z piast. Podobno w MP3 już ich nie było ale nie miałem okazji tego zobaczyć na własne oczęta.

> Czy w tym przypadku
> w renówce przednie poduchy standard.

--------------------

Tory na TIRy

Stron w tym wątku: 1

Dodatkowe informacje
0 użytkowników i 0 anonimów przegląda aktualnie ten kącik.

Moderator:  Antoine, DEV 

Drukuj wątek

Twoje uprawnienia na tym kąciku