.: Masz kłopoty z logowaniem/pisaniem na forum? .:. Bezpieczeństwo :.

Ogólnomotoryzacyjne >> Motokącik

Stron w tym wątku: 1
bizz
mistrz kierownicy

Miejscowość: Rybnik
Samodzielna naprawa blacharska - how to?
      #284994563 - 14/05/2011 18:50

Mam stare Tico, samochód stoi jako "awaryjny", ew. żona podjeżdża nim kilometr do pracy w zimie. Auto jest po małej stłuczce, wyklepane byle jak młotkiem, trochę z dołu rdzewieją drzwi, technicznie bardzo dobre - dbam o takie rzeczy. Rdzewieje, bo stoi, stoi, bo jego wartość nie zachęca do sprzedaży, dostanę może z 1 tyś złotych, lepiej niech służy dalej.

Boli mnie tylko, że rdzewieje, nie jest tego wiele, ale od dołu drzwi podżera. Błotnik przedni jest lekko pognieciony i też go bierze, do blacharza nie oddam, bo po oględzinach rzucił 800 zł, więc zrobię sam.

Obejrzałem parę filmów na youtubie jak się ładnie czyści, odtłuszcza, szpachluje, wygładza i maluje, pytanie czym to zrobić?

Może mi ktoś mały manual wrzucić, włącznie z nazwą specyfiku i orientacyjnym kosztem ?

W sensie jakim papierem to drapać, czym konserwować, żeby rdzę wygryzło i już nie wpuściło, czym szpachlować i gdzie to kupić?

Od razu uprzedzam rady typu "odpuść sobie" albo "oddaj go na złom".

Auto jest w bardzo dobrym stanie technicznym, jest zakonserwowane od spodu, podłoga i progi zdrowiutkie, ma wymieniony rozrząd, kompletne zawieszenie i kompletne hamulce. Żal mi go, mam wolne wieczory i na te dwa trzy lata jego żywota chciałbym poprawić mu estetykę.

Podpowiecie coś?

--------------------
Pozdrawiam, Wojtuś:)

Kupię MB W114 lub W115 I seria do 5 kpln.

Opcje: Wydrukuj   Dodaj do Przypominajki!   Powiadom moderatora  
misiaczek
zbanowany

Samochód: Jedyny słuszny - O P E L
Re: Samodzielna naprawa blacharska - how to? [Re: bizz]
      #284994571 - 14/05/2011 18:56

poszukaj na szrocie / allegro / giełdzie elementów w bdb stanie i je zakonserwuj by zachowały taki stan po czym wywal swoje zgnitki i wstaw je w ich miejsce

--------------------
"Wszystko więc, co byście chcieli, aby ludzie dla was czynili, i wy dla nich czyńcie." (Mt 7, 12)

dracoo
weteran

Re: Samodzielna naprawa blacharska - how to? [Re: bizz]
      #284994577 - 14/05/2011 19:00

wyczyscic rdze papierem sciernym, odtłuscic, podkłąd i farba...
w reszte raczej nie bawiłbym sie

Stron w tym wątku: 1

Dodatkowe informacje
10 użytkowników i 23 anonimów przegląda aktualnie ten kącik.

Moderator:  mar00ha, LiWek, Gordon_Shumway, Pyrekcb 

Drukuj wątek

Twoje uprawnienia na tym kąciku