.: Masz kłopoty z logowaniem/pisaniem na forum? .:. Bezpieczeństwo :.

Kąciki właścicieli Daewoo >> Techniczno - Towarzyski Internetowy Klub Nubiry/Leganzy

Stron w tym wątku: 1
bunias
nauka jazdy

Miejscowość: Lubartów
Samochód: Nubira 1.6 SX
Padająca pompa paliwa - objawy?
      #283787883 - 19/05/2010 23:31

Witam!
Mam pewien problem z moją Nubirą. Wydaje mi się, że jest to spowodowane padającą pompą paliwa - ale czy na pewno? objawy jakie występują są następujące:
- po przekręceniu kluczyka na zapłon pompa paliwa pracuje, jednak dźwięk jej pracy jest głośny, i nie jednostajny - tj. nie jest to powiedzmy bziuuum tylko bziuum bziuuum bziuumm
- po odpaleniu auta przez chwilę obroty silnika wynoszą ok. 500RPM, po dodaniu gazu trzymają się na swoim poziomie,
- ostatnio doszła jeszcze sprawa odpalania - włączam zapłon, kręcę rozrusznikiem i nic (ciężko mi teraz powiedzieć czy słychać pompę) - mogę kręcić bez końca - auto nie odpala. Wyłączam zapłon, włączam ponownie, słychać pracę pompy, auto odpala bez problemu,
- i ostatnia sprawa - czy u Was również słychać "przelewające" się paliwo? "przelewające" tj. na uruchomionym silniku słychać dość głośno i wyraźnie jak przelewa się paliwo w baku - ucho do baku i sprawdzone, że to właśnie z baku ten odgłos.
Pozdr.
Jakub

Opcje: Wydrukuj   Dodaj do Przypominajki!   Powiadom moderatora  
nuba98
mistrz kierownicy

Miejscowość: Łańcut
Samochód: nubira 1.6SX+lpg, 280 kkm/ CC ...
Re: Padająca pompa paliwa - objawy? [Re: bunias]
      #283788158 - 20/05/2010 06:46

> Witam!
> Mam pewien problem z moją Nubirą. Wydaje mi się, że jest to spowodowane padającą pompą paliwa - ale
> czy na pewno? objawy jakie występują są następujące:
> - po przekręceniu kluczyka na zapłon pompa paliwa pracuje, jednak dźwięk jej pracy jest głośny, i
> nie jednostajny - tj. nie jest to powiedzmy bziuuum tylko bziuum bziuuum bziuumm
> - po odpaleniu auta przez chwilę obroty silnika wynoszą ok. 500RPM, po dodaniu gazu trzymają się na
> swoim poziomie,
> - ostatnio doszła jeszcze sprawa odpalania - włączam zapłon, kręcę rozrusznikiem i nic (ciężko mi
> teraz powiedzieć czy słychać pompę) - mogę kręcić bez końca - auto nie odpala. Wyłączam
> zapłon, włączam ponownie, słychać pracę pompy, auto odpala bez problemu,
> - i ostatnia sprawa - czy u Was również słychać "przelewające" się paliwo? "przelewające" tj. na
> uruchomionym silniku słychać dość głośno i wyraźnie jak przelewa się paliwo w baku - ucho do
> baku i sprawdzone, że to właśnie z baku ten odgłos.
> Pozdr.
> Jakub

u mnie zaczęła bardzo głośno pracować i 2 dni później wogóle się nie odezwała.....narazie zmieniłem sam wkład za 50 zeta

--------------------
nubiraI 1.6SX+lpg, 298 kkm
CC sporting 194 kkm

ziemniak1984
zielony listek

Miejscowość: olsztyn
Samochód: nubira 1998 sx 1.6
      #283789108 - 20/05/2010 11:56

> Witam!
> Mam pewien problem z moją Nubirą. Wydaje mi się, że jest to spowodowane padającą pompą paliwa

U mnie jak padła pompka to objawy były inne niż u Ciebie. Kiedy chciałem gwałtownie przyśpieszyć to okazywało się, że auto zaczyna jechać coraz wolniej. Wyraźnie nie miało mocy. Natomiast przy odpalaniu nie było problemów. Innym razem jak się trochę pompka przypchała "glutem" to zaczęła dużo głośniej pracować.
U mnie słychać jak paliwo się przelewa.

netpro
mistrz kierownicy

Miejscowość: Jelenia Góra
Samochód: Octavia 1,9 TDI
      #283790302 - 20/05/2010 16:58

jaki stan paliwa utrzymujesz?
masz lpg?
dzieje sie to tylko na zimnym rano (albo jak postoi kilka godz.)?
w czasie jazdy ma normalnie powera?

--------------------
Nu I Kombi na PJ

Pokoje Gościnne Świeradów-Zdrój

bunias
nauka jazdy

Re: Padająca pompa paliwa - objawy? [Re: netpro]
      #283790843 - 20/05/2010 20:01

> jaki stan paliwa utrzymujesz?
staram się mieć zawsze powyżej 1/4 baku, aktualnie mam poniżej - ale jeszcze nie rezerwa, i zauważyłem, że im mniej paliwa tym gorzej
> masz lpg?
tak
> dzieje sie to tylko na zimnym rano (albo jak postoi kilka godz.)?
różnie - czasem odpala bez problemu - niezależnie czy ciepły czy zimny, innym razem i na ciepłym i na zimnym jest problem
> w czasie jazdy ma normalnie powera?
ciężko mi to powiedzieć bo po 1. rzadko jeżdżę na benzynie - głównie tylko odpalam auto na PB, 2. auto mam dość krótko - od marca

pozdr.
Jakub

netpro
mistrz kierownicy

#283791256 - 20/05/2010 21:31

Ja kiedys dochodzilem co sie dzieje, auto po odpaleniu gaslo, prychalo, szrapalo na zimnym, czasami w ogole nie chcialo odpalic.
ZMienilem swieczki, przewody WN, wtryski, pompe paliwa, silnik krokowy i co? nic, jak bylo tak bylo. WIne ponosila emulacja sondy lambda, ktora psula mapy paliwa. Wszystko wyszlo jak zostawilem w aso auto by stalo kilka godzin, pierwszy odpal zgasl, ustawienie map na fabryke, odpal i idealnie pracuje. Jak masz mozliwosc pojechac do ASO i zrobic to samo to zacznij od tego, jak nie to pojezdzij na benzynie (ale zalej z polowe baku lub wiecej), sposob najtanszy, bo szkoda pakowac nowe czesci, bez pewnosci, ze cos to da.

--------------------
Nu I Kombi na PJ

bunias
nauka jazdy

#283791392 - 20/05/2010 21:47

> Ja kiedys dochodzilem co sie dzieje, auto po odpaleniu gaslo, prychalo, szrapalo na zimnym, czasami
> w ogole nie chcialo odpalic.
> ZMienilem swieczki, przewody WN, wtryski, pompe paliwa, silnik krokowy i co? nic, jak bylo tak
> bylo. WIne ponosila emulacja sondy lambda, ktora psula mapy paliwa. Wszystko wyszlo jak
> zostawilem w aso auto by stalo kilka godzin, pierwszy odpal zgasl, ustawienie map na fabryke,
> odpal i idealnie pracuje. Jak masz mozliwosc pojechac do ASO i zrobic to samo to zacznij od
> tego, jak nie to pojezdzij na benzynie (ale zalej z polowe baku lub wiecej), sposob najtanszy,
> bo szkoda pakowac nowe czesci, bez pewnosci, ze cos to da.

Hmm być może jest tak jak mówisz, choć wydaje mi się, że raczej problemem jest jednak pompa - głośno pracuje, jej dźwięk nie jest równy, poza tym nie jestem pewien ale wydaje mi się, że dzisiaj przy pierwszym odpalaniu nie włączyła się w ogóle pompa, za drugim razem ok.

A odnośnie tego o czym pisałeś - czy jeżeli byłoby tak jak u Ciebie to czy nie byłoby żadnych błędów?
Ostatnio pisałem na forum o tym, że podczas jazdy na benzynie zaświecał mi się raz na jakiś czas CHECK, po sprawdzeniu błędów pojawił się kod 45 - czyli zbyt bogata mieszanka, Lambda wymieniona na nową i jak na razie 0 błędów.

Oczywiście dzięki za to co napisałeś, postaram się sprawdzić i to

netpro
mistrz kierownicy

#283792049 - 20/05/2010 23:05

niech mnie ktos poprawi jesli zle mysle.
Skoro walilo na bogato to komp wlasnie zanizal czasy wtryskow i nawet po wymianie sondy, nie jezdzac na benzynie (czyli wlasciwej mieszance) ecu sie nie ustawilo (no chyba, ze emulacje masz idealnie ustawiona, ale tego nie wiemy).

CO do glsnej pracy to swoja pompe tez slyszalalem, a tym glosniej im mniej paliwa bylo.

--------------------
Nu I Kombi na PJ

ziemniak1984
zielony listek

Miejscowość: olsztyn
Samochód: nubira 1998 sx 1.6
      #283793663 - 21/05/2010 13:05

> WIne ponosila emulacja sondy lambda, ktora psula mapy paliwa. Wszystko wyszlo jak
> zostawilem w aso auto by stalo kilka godzin, pierwszy odpal zgasl, ustawienie map na fabryke,
> odpal i idealnie pracuje. Jak masz mozliwosc pojechac do ASO i zrobic to samo to zacznij od
> tego, jak nie to pojezdzij na benzynie (ale zalej z polowe baku lub wiecej), sposob najtanszy,

A nie prościej było zresetować kompa? - mapy wtrysków po resecie wracają do ustawień fabrycznych.

netpro
mistrz kierownicy

Re: Padająca pompa paliwa - objawy? [Re: ziemniak1984]
      #283794201 - 21/05/2010 15:44

no wlasnie u mnie gdy pojechalem do aso i pokasowal skanerem to auto bylo jak inne, a po odlaczaniu zasilania ecu nie bylo az takiej roznicy. Sam nie wiem, takie mialem odczucia.

--------------------
Nu I Kombi na PJ

bunias
nauka jazdy

#283795404 - 21/05/2010 22:22

Komputer resetowałem przy okazji wymiany Lambdy, dzisiaj wracając z Warszawy skończył mi się gaz (zapomniałem dodać, że mam nowy rekord trasa plus jazda po Warszawie i okolicach, korki itp wyszło średnio 9L LPG / 100km ) i ostatnie 30km przejechałem na benzynie - wszystko ok, nie szarpało,check nie świecił się itp, jednak przy odpalaniu problem nadal występuje - także nadal mam wrażenie że to pompa.

pozdr. Jakub

Edytowany przez bunias (21/05/2010 23:29)

JurekP
kierowca

Miejscowość: Łódź
Samochód: Nubira 1, 1.6 kombi LPG
      #284083533 - 17/08/2010 14:42

> Hmm być może jest tak jak mówisz, choć wydaje mi się, że raczej problemem jest jednak pompa -
> głośno pracuje, jej dźwięk nie jest równy, poza tym nie jestem pewien ale wydaje mi się, że
> dzisiaj przy pierwszym odpalaniu nie włączyła się w ogóle pompa, za drugim razem ok.
No i jak skończyła się walka z pompą?
Bo i mnie niestety to spotyka.
Objaw jest taki, że występują trudności z uruchomieniem. Zauważyłem, że czasem po włączeniu zapłonu nie słychać pompy. Jeśli wtedy próbuję zapalić - raczej się nie udaje. Jeśli za którymś w końcu razem pompa się odezwie, zapala bez problemu.
Ostatnio brakło gazu - jechałem kilka kilometrów na benzynie - w pewnym momencie silnik przestał pracować. Przełączyłem szybko na gaz - odpalił na resztkach LPG - jeszcze raz na benzynę - i dalej już było OK.
Tylko nie wiem, czy to sama pompa, czy zasilanie gdzieś wcześniej.
Trudno zdiagnozować, bo zjawisko jest losowe.

--------------------
JurekP
Nubira 1, 1.6/LPG kombi

nuba98
mistrz kierownicy

Miejscowość: Łańcut
Samochód: nubira 1.6SX+lpg, 280 kkm/ CC ...
Re: Padająca pompa paliwa - objawy? [Re: JurekP]
      #284085264 - 17/08/2010 22:11

qrcze mi ostatnio padł sam wkład za 50 zeta, widze ze szkoda zabawy, teraz mam używkę.....ale jak pada to odpali i zaraz zgasnie, a przed tym to tak wyje jakby ja zażynali........

--------------------
nubiraI 1.6SX+lpg, 298 kkm
CC sporting 194 kkm

bunias
nauka jazdy

Re: Padająca pompa paliwa - objawy? [Re: JurekP]
      #284085969 - 18/08/2010 08:42

> No i jak skończyła się walka z pompą?
> Bo i mnie niestety to spotyka.
> .....
Witam!
Problem nadal występuje, jednak nie wymieniam na razie pompy także nie powiem czy wymiana coś da. Aktualnie rozważam wymianę auta na coś nowszego i mniejszego więc nie chce dokładać pieniędzy do Nubiry.
pozdr

Stron w tym wątku: 1

Dodatkowe informacje
1 użytkowników i 2 anonimów przegląda aktualnie ten kącik.

Moderator:  TOMALA, hebel 

Drukuj wątek

Twoje uprawnienia na tym kąciku