.: Masz kłopoty z logowaniem/pisaniem na forum? .:. Bezpieczeństwo :.

Ogólnomotoryzacyjne >> Motokącik

Stron w tym wątku: 1
user97
nauka jazdy

Mandat z fotoradaru od ITD
      #286528877 - 17/12/2012 21:08

Proszę o poradę w kwestii złożenia oświadczenia do ITD o tym kto kierował pojazdem:

Mieszkam kilkaset kilometrów od miejsca zameldowania, ITD na mój adres zameldowania przysłało informację o tym że fotoradar zarejestrował fakt przekroczenia przeze mnie prędkości - przysłał oświadczenie które należy odesłać w ciągu siedmiu dni ujawniając kto kierował pojazdem. Problem w tym że osoba z rodziny w miejscu zameldowania odebrała to pismo i z pewnych przyczyn technicznych nie ma możliwości mi go wysłać przed piątkiem.

Mieszkam w mieście gdzie znajduje się delegatura ITD - czy jeśli się tam udam bez tego pisma uda się załatwić formalności? Tj złożyć oświadczenie że "tak ja kierowałem pojazdem proszę ukarać mnie mandatem"? Czy bardzo mogę sobie zaszkodzić jeśli poproszę członka rodziny żeby wypełnił te oświadczenie, podpisał się za mnie i wysłał pocztą do centrali ITD na wskazany adres?

Opcje: Wydrukuj   Dodaj do Przypominajki!   Powiadom moderatora  
marew
mistrz kierownicy

Miejscowość: Piekary Śląskie
Samochód: wolna kropka
Re: Mandat z fotoradaru od ITD [Re: user97]
      #286528892 - 17/12/2012 21:11

idź od razu do ITD i się dowiedz, bo tu nikt nie płaci mandatów

--------------------
Nieustannie pobijaj osiągane wyniki

TOMALA
weteran

Miejscowość: Piaseczno
Samochód: V6
      #286528914 - 17/12/2012 21:17

Możesz wybrać opcję "C" czyli nie wiem kto kierował wtedy masz wyższy mandat ale bez punktów.
Możesz też wskazać babcię/dziadka/itd....

Tego nikt nie weryfikuje, tu liczy się tylko kasa

--------------------
  • Przed użyciem kącika, skonsultuj się ze swoim lekarzem lub psychologiem, gdyż każdy post niewłaściwie sformułowany lub zinterpretowany, może zagrażać Twojemu zdrowiu psychicznemu...

• user97
    nauka jazdy

Re: Mandat z fotoradaru od ITD [Re: TOMALA]
          #286528937 - 17/12/2012 21:25

> Możesz też wskazać babcię/dziadka/itd....
    > Tego nikt nie weryfikuje, tu liczy się tylko kasa

Chętnie bym wskazał tylko jak napisałem nie mam fizycznie możliwości w przewidzianym terminie (7dni) osobiście wypełnić tych oświadczeń i wysłać ich, stąd pytanie czy wizyta w delegaturze bez tych papierów coś mi da. Tudzież czy członek rodziny może się za mnie podpisać i nie będę miał problemów.

blue_impuls
    F1

Miejscowość: Warszawa
    Samochód: Malibu LT
          #286528958 - 17/12/2012 21:30

> czy członek rodziny może się za mnie podpisać

Serio pytasz?

--------------------
    Malibu LT 2.4 + Fabia TDI
    mój kanał Youtube - przyspieszenie Malibu, dłubanie kaszlaka i męczenie poldka

TOMALA
    weteran

Miejscowość: Piaseczno
    Samochód: V6
          #286528977 - 17/12/2012 21:34

> Chętnie bym wskazał tylko jak napisałem nie mam fizycznie możliwości w przewidzianym terminie
    > (7dni) osobiście wypełnić tych oświadczeń i wysłać ich, stąd pytanie czy wizyta w delegaturze
    > bez tych papierów coś mi da. Tudzież czy członek rodziny może się za mnie podpisać i nie będę
    > miał problemów.

Ale Ty się nie przejmuj terminem 7 dniowym bo tego też mało kto przestrzega.

W delegaturze pewnie załatwisz "od ręki" ale już nie powiesz że to była babcia

--------------------
  • Przed użyciem kącika, skonsultuj się ze swoim lekarzem lub psychologiem, gdyż każdy post niewłaściwie sformułowany lub zinterpretowany, może zagrażać Twojemu zdrowiu psychicznemu...

• user97
    nauka jazdy

Re: Mandat z fotoradaru od ITD [Re: blue_impuls]
          #286528983 - 17/12/2012 21:37

> Serio pytasz?

Tak zupełnie serio pytam w zamyśle "czy ktoś w ITD będzie sprawdzał zgodność podpisu", choć nie wiem skąd miałby oryginał.

Jeśli ktoś się gdzieś za ciebie podpisze to ty wtedy musisz na swój wniosek sprawę założyć i udowadniać że to nie twój podpis, w powyższej sytuacji przecież nie oskarżę się sam i nie pójdę do sądu że nie ja się podpisałem...

Romeczek
    weteran

Miejscowość: Opole
    Samochód: Lanos 1.5 SOHC BRC Just i Skod...
          #286529029 - 17/12/2012 21:50

[ciach]
    > Czy bardzo mogę sobie zaszkodzić jeśli poproszę członka rodziny żeby wypełnił
    > te oświadczenie, podpisał się za mnie i wysłał pocztą do centrali ITD na wskazany adres?

Pan Tomasz G. znana postać sportu, miał za takie coś sprawę zdaje się karną - podpisał coś tam za żonę, więc takich rzeczy lepiej nie robić.

--------------------
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Stron w tym wątku: 1

Dodatkowe informacje
    4 użytkowników i 33 anonimów przegląda aktualnie ten kącik.

Moderator:  mar00ha, LiWek, Gordon_Shumway, Pyrekcb 

Drukuj wątek

Twoje uprawnienia na tym kąciku