DADUŚ
(kierowca)
13/01/2013 19:21
Renault Clio 2 98r. Centralny zamek, a uruchomienie silnika.

Witam. Szwagier kupił Clio2 z 98roku i juz ma kłopoty. Raz nie mógł otworzyć pilotem drzwi [wchodził przez bagażnik ], a dziś znów miał problem z zamknieciem... Kluczykiem raz się udało zamknąć, a raz nie...Moje podejrzenie pada na ew. mikrowyłączniki przy siłownikach, ale czy mam rację... Czy jest to do zrobienia w swoim zakresie ? Miał ktoś z tym do czynienia ? A jeszcze jedno, może ważniejsze pytanie :- Gdy te kłopoty z zamkiem nastąpiły, to równolegle jest kłopot z uruchomieniem silnika, tak jakby paliwo nie dochodziło.. Czy jest to jakoś powiązane z c. zamkiem..? Może jakaś blokada się blokuje.. Poradżcie coś szwagrowi, zeby nie musial włazic przez bagażnik, i zeby bez problemu odpalał

Lysy
(fotozbok)
13/01/2013 19:45
Re: Renault Clio 2 98r. Centralny zamek, a uruchomienie silnika.

> Witam. Szwagier kupił Clio2 z 98roku i juz ma kłopoty. Raz nie mógł otworzyć pilotem drzwi
> [wchodził przez bagażnik ], a dziś znów miał problem z zamknieciem... Kluczykiem raz się udało
> zamknąć, a raz nie...Moje podejrzenie pada na ew. mikrowyłączniki przy siłownikach, ale czy
> mam rację... Czy jest to do zrobienia w swoim zakresie ? Miał ktoś z tym do czynienia ? A
> jeszcze jedno, może ważniejsze pytanie :- Gdy te kłopoty z zamkiem nastąpiły, to równolegle
> jest kłopot z uruchomieniem silnika, tak jakby paliwo nie dochodziło.. Czy jest to jakoś
> powiązane z c. zamkiem..? Może jakaś blokada się blokuje.. Poradżcie coś szwagrowi, zeby nie
> musial włazic przez bagażnik, i zeby bez problemu odpalał

A jak działa drugi kluczyk?

DADUŚ
(kierowca)
13/01/2013 20:00

.."A jak działa drugi kluczyk? .."

Z tego co mi mówił, drugi chyba tez działał podobnie...
Ale czy zamek ma cos wspólnego z zapłonem? Bo nie mógł potem odpalić, tak jakby paliwa nie podawało... I podobno po włozeniu kluczyka do stacyjki jakas lampka szybko mruga...

bluczek
(nauka jazdy)
13/01/2013 20:05

> Witam. Szwagier kupił Clio2 z 98roku i juz ma kłopoty. Raz nie mógł otworzyć pilotem drzwi
> [wchodził przez bagażnik ], a dziś znów miał problem z zamknieciem... Kluczykiem raz się udało
> zamknąć, a raz nie...Moje podejrzenie pada na ew. mikrowyłączniki przy siłownikach, ale czy
> mam rację... Czy jest to do zrobienia w swoim zakresie ? Miał ktoś z tym do czynienia ? A
> jeszcze jedno, może ważniejsze pytanie :- Gdy te kłopoty z zamkiem nastąpiły, to równolegle
> jest kłopot z uruchomieniem silnika, tak jakby paliwo nie dochodziło.. Czy jest to jakoś
> powiązane z c. zamkiem..? Może jakaś blokada się blokuje.. Poradżcie coś szwagrowi, zeby nie
> musial włazic przez bagażnik, i zeby bez problemu odpalał

Prawdopodobnie - jak to w renówkach z tamtego okresu immo odblokowywane jest pilotem centralnego zamka - jeśli nie otworzysz pilotem to nie odpalisz - jest jakaś awaryjna procedura, którą za pomocą przycisku blokady centralnego zamka wprowadzasz kod do odpalenia.

DADUŚ
(kierowca)
13/01/2013 20:19

-> jeśli nie otworzysz pilotem to nie odpalisz - jest jakaś awaryjna procedura,,<
No i cały szkopuł w tym, jaka to moze być procedura...

bluczek
(nauka jazdy)
13/01/2013 20:23

> - No i cały szkopuł w tym, jaka to moze być procedura...

Musisz mieć kod immo - jeśli masz to procedurę znajdziesz w googlach.

HTC
(nauka jazdy)
13/01/2013 21:48

> - No i cały szkopuł w tym, jaka to moze być procedura...

Kolego myślę że to Ci trochę rozjaśni sprawę. jakiś tekst

procedura tutaj

Porada dotyczy aut z kluczykiem na podczerwień i immobilizerem.

Jeśli posiadamy kluczyk na podczerwień, immobilizer w aucie odblokowywany jest kodem przesyłanym przez podczerwień. Problem pojawia się gdy kluczyk uszkodzimy (utopimy, rozjedziemy ), lub po prostu rozładują się baterie. Auto otworzymy przez przekręcenie kluczyka w drzwiach ale po włożeniu go do stacyjki nie będziemy mogli uruchomić silnika. Kupując auto w salonie powinniśmy dostać kartę, na której znajduje się kod awaryjny. Jeśli jednak kupiliśmy auto jako używane i nie dostaliśmy kodu, należy go wygenerować używając programu: [http://www.4shared.com/file/HPD7J4f-/RenaultKey.html] (działa tylko pod Windows XP). Serwisy Renault za podanie kodu życzą sobie od 100 do ponad 300 PLN!

1. Rozkręcamy kluczyk i odczytujemy kod z żółtej naklejki w pilocie.
2. Uruchamiamy program (hasło zapisane jest w pliku tekstowym w archiwum) i podajemy w programie typ pojazdu (w moim przypadku B56H - odczytujemy go z numeru nadwozia, po literach "VF1")
3. Podajemy kod z kluczyka w programie (np. 123456A7)
4. Program w czerwonej ramce wyświetli 4-cyfrowy kod do odblokowania immo. (Code Securite Antidemarrage)
5. Wkładamy kluczyk do stacyjki, przekręcamy w pozycję zapłonu. Mruga żółta kontrolka immo (błyskawica). Immobilizer jest zablokowany.
6. Wciskamy gaz do oporu (kontrolka gaśnie), podajemy 1-szą cyfrę kodu odpowiednią ilością wciśnięć przycisku komputera (przy dźwigni wycieraczek) np. jeśli kod to 2468, wciskamy przycisk 2 razy (kontrolka immo mignie przy każdym naciśnięciu przycisku).
7. Puszczamy gaz. Wciskamy gaz ponownie, podajemy 2-gą cyfrę kodu (np. 4 wciśnięcia). Puszczamy gaz.
8. Powtarzamy punkt 6 i 7 aż do ostatniej cyfry kodu.
9. Po podaniu ostatniej cyfry kodu i puszczeniu gazu, kontrolka immo zgaśnie, możemy odpalić auto.
10. Uwaga! Mamy teraz cały czas odblokowany immobilizer!
11. Aby go zablokować ponownie, musimy otworzyć drzwi nadajnikiem podczerwieni, włożyć kluczyk i przekręcić w zapłon. Wyjąć kluczyk i zamknąć auto. Od tej pory immobilizer znów działa tak jak wcześniej.

Kod najlepiej zapisać sobie gdzieś, gdzie będziemy mogli go użyć w awaryjnej sytuacji.

Napisane przez Kolege Grezur

Toost
(Fachura)
14/01/2013 10:19

> Prawdopodobnie - jak to w renówkach z tamtego okresu immo odblokowywane jest pilotem centralnego
> zamka - jeśli nie otworzysz pilotem to nie odpalisz - jest jakaś awaryjna procedura, którą za
> pomocą przycisku blokady centralnego zamka wprowadzasz kod do odpalenia.

A w późniejszych?
Moją z 2000 roku nie raz otwierałem z kluczyka, bo mi przycisk w kluczyku czasem nie styka i z odpaleniem nie było problemu.

DADUŚ
(kierowca)
14/01/2013 12:48

Powiedzcie mi jeszcze, czy sygnał do immo idzie poprzez mikrowyłaczniki z centralnego, czy droga radiową..? Bo teraz podobno w garazu znów szwagrowi działa wszystko ok. Tak jakby w cieple było lepiej... I kolejne pytanie :- Czy wymieniając baterie w pilocie moze się cos rozkodować..?> Czy trzeba to zrobić szybko..?

DADUŚ
(kierowca)
14/01/2013 21:08

..."procedura tutaj"...

Procedura OK, ale mam watpliwości, czy sobie poradzimy....
A jak jest z wymianą baterii w pilocie? Może się w trakcie wymiany coś rozkodować...? Czy bez problemu możemy wymienic?

HTC
(nauka jazdy)
14/01/2013 21:37

> ..."procedura tutaj"...
> Procedura OK, ale mam watpliwości, czy sobie poradzimy....
> A jak jest z wymianą baterii w pilocie? Może się w trakcie wymiany coś rozkodować...? Czy bez
> problemu możemy wymienic?

No stress,wymieniaj

Webmaster | Regulamin AutoKącik.PL